Biedronki zdobywają wiedzę na temat Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci

Nie każde dziecko może chodzić do przedszkola, bawić się z rówieśnikami czy jeździć z siostrą lub bratem na rowerze… Im większa świadomość na temat tego: czym jest hospicjum dla dzieci? Na czym polega działalność hospicjum domowego? Tym łatwiej będzie żyło się osobom niesamodzielnym – takim jak nasi podopieczni – i ich bliskim.
Nadzieją są oczywiście dzieci, bo to one będą tworzyły kiedyś świadome i wrażliwe społeczeństwo. ❤️ Staramy się więc dotrzeć do najmłodszych i – odpowiednim dla nich językiem – opowiadać o tym, jak wygląda nasza praca.
Dziś, takie spotkanie odbyło się w Samorządowym Przedszkolu nr 99 im. Zielonego Motylka w Krakowie. 🤗 Zajęcia poprowadziła Emilia Syjud, która od 13 lat pracuje w Małopolskim Hospicjum dla Dzieci.👏👍😊👩‍🏫
Jak widać na zdjęciach… dzieci zgłaszały się do odpowiedzi, chciały być aktywne – więc najwyraźniej zajęcia im się podobały. 🙋😍👍
Spotkanie było pomysłem pani Eweliny i pani Kasi z Przedszkola.