Rowerowy Maj

Kampania Rowerowy Maj w naszym przedszkolu!

Szanowni Rodzice,

od 4 do 24 maja nasze przedszkole bierze udział w Kampanii Rowerowy Maj.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do przedszkola czy szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.
Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas, grup  i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Do Kampanii zostali zgłoszeni wszyscy Uczniowie naszego przedszkola, jednak same uczestnictwo jest DOBROWOLNE.

Kampania „Rowerowy Maj „ polega na aktywnym podróżowaniu DO przedszkola.

Za aktywne podróże uznaje się przejazdy rowerem, hulajnogą lub na wrotkach oraz przejazd od przystanku autobusowego nie krótszy niż 500 m.

• Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje 2 naklejki: kwadratową do przyklejenia w osobistej książeczce rowerowej i okrągłą do przyklejenia na plakat klasowy.
  • Kampania zakłada rywalizację na trzech poziomach: indywidualnym, grupowym.
  • O wyniku placówki lub klasy/grupy decyduje liczba aktywnych podróży w stosunku do liczby wszystkich uczniów/dzieci w danej placówce lub klasie/grupie.

Trzymamy kciuki za powodzenie w akcji !!!

Rowery, hulajnogi  można zostawiać na placu przedszkolnym ( ogródku).
Rowery, hulajnogi prosimy przypinać do ogrodzenia przedszkolnego.
P.S. PRZEDSZKOLE NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA ZOSTAWIONY SPRZĘT W OGRÓDKU

UWAGA:

Zasada 30 minutowej aktywności może być zastosowana przez ucznia / przedszkolaka tylko w przypadku konieczności nauki w trybie zdalnym w danym dniu.

Pojawiło się kilka pytań od rodziców i nauczycieli czy można sobie wybrać albo dojazd do szkoły albo 30 minutowa aktywność!
Odpowiadam: nie można. Jeśli dziecko ma możliwość uczęszczania do szkoły / przedszkola dostaje punkty / naklejki tylko za przyjazd do placówki.

Podróże łączone samochód + rower / hulajnoga itp NIE SĄ ZALICZANE !!!

Podróże łączone transport zbiorowy + rower / hulajnoga są uwzględnione w regulaminie

Podróż dziecka do przedszkola na foteliku rowerowym rodzica też jest OK

Tutaj link dla rodziców: https://rowerowymaj.eu/do-pobrania/#dok-krakow

*Wiosenna kampania zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola.
Natomiast w przypadku, gdy placówka funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, za podróże punktowane w rywalizacji uznaje się przejazdy do dowolnego celu (rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach), które trwają minimum 30 min.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Regulamin-kampanii-Rowerowy-Maj-2021-Kraków-1

ulotka_dla_rodzicow