Mrówki-  spacer „Drogą Królewską , zwiedzanie Muzeum w Sukiennicach i Jamy Smoka.

We wtorek dzieci z grupy czwartej, wykorzystując piękną słoneczną pogodę, wybrały się na wycieczkę. Przeszły „drogą królewską „od Placu Matejki, poprzez Barbakan, Bramę Floriańską, ulicę Floriańską, obok Bazyliki Mariackiej, poprzez Sukiennice, ulicę Grodzką aż na  Wawel. Po drodze przypomniały sobie legendy „O dwóch wieżach”, „Przerwanym hejnale”, „Smoku Wawelskim” oraz poznały trochę historii Krakowa. W trakcie spaceru dzieci zwiedziły Galerię Sztuki Polskiej XIX, dzięki czemu zobaczyły obrazy Jana Mateji takie jak „Hołd Pruski” czy „”Bitwa pod Racławicami”. Wielu przedszkolakom spodobał się obraz Józefa Chełmońskiego „Czwórka”.

Na koniec wycieczki dzielne i wytrwałe  mróweczki weszły jeszcze do Smoczej Jamy i odwiedziły smoka stojącego u stóp wzgórza, który z radości zaczął ziać ogniem… Dzieci były zachwycone 😀wycieczką i pełne wrażeń. W tym roku czeka nas jeszcze dużo ciekawych wyjść i wycieczek .😀