Pszczółki i „ Walentynki”

Pszczółki świętowały „walentynki” przez dwa dni, w piątek 12.02 i poniedziałek, 15.02. W piątek wykonały serca walentynkowe dla rodziców, ponieważ kochać w tym wieku można jedynie rodziców. Dzieci poznały historię tego święta i sposoby obchodzenia go w innych krajach, gdzie kartki walentynkowe daje się kolegom, przyjaciołom i znajomym. Pszczółki wysłuchały opowiadania „Franklin i walentynki”, którego treść podkreślała znaczenie przyjaźni i przyjaciół oraz kolegów w życiu dziecka. Następnie rozpoznawały swoje imiona zapisane na serduszkach i wzięły udział w zabawie matematycznej z wykorzystaniem serc. Były oczywiście zabawy z chustą, taneczne i inne. W poniedziałek przyszła pani Kamila z pocztą walentynkową i wszyscy otrzymali  kartki walentynkowe, o co zadbali rodzice i „tajemniczy przyjaciele”?. Nikt nie został pominięty. Na nieobecnych kartki walentynkowe czekały w przedszkolu. Na zakończenie dzieci dostały dyplomy za udział w zabawie walentynkowej. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.