„Rodzinne kolędowanie 2020”

13 stycznia w Ośrodku Kultury Sfinks na os. Górali 5 odbył się IX Międzyprzedszkolny Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych „Rodzinne Kolędowanie”, (organizowany przez Przedszkole 107 „Słoneczne nutki”” we współpracy z Radą Dzielnicy XVIIII)), w którym, jak co roku, wzięły udział dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami oraz nauczycielkami. Zespół składający się z sześciu rodzin (Jaś z siostrzyczką i  z rodzicami., Maja Sz. z mamą, Emilka P. z tatą, Bartuś W. z siostrą Zuzią i mamą, Natalia i Maja M. z mamą., Kuba z bratem Bartkiem i mamą) zaprezentował składankę muzyczną, której motywem przewodnim była pastorałka „On jest królem”. Najpierw popłynęły słowa” Cichej nocy” w wykonaniu naszych uzdolnionych mam Mai i Bartka, a potem zwrotka kolędy „Lulajże Jezuniu”, w wykonaniu równie uzdolnionej Emilki P. Występ zakończył się pastorałką „On jest królem”, w czasie której tata Jasia zaczarował słuchaczy pięknym głosem. Bawiliśmy się wspaniale.

Kiedy

przegląd dobiegł końca na scenę zostali zaproszeni wszyscy dyrektorzy przedszkoli oraz  goście m.in. przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII p. Stanisław Mory, żeby wspólnie zaśpiewać kolędę. Występ przygotowały nauczycielki Małgorzata Lewińska i Ewelina Lisowicz. W nagrodę za występ wszystkie uczestniczące przedszkola otrzymały nagrody i tradycyjnie statuetki aniołów, tym razem zrobione z siana.. Jak co roku przegląd przebiegał w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze, było pięknie, wesoło, ale zarazem odrobinę wzruszająco…