VIII Międzyprzedszkolny Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych „Rodzinne kolędowanie”

VIII Międzyprzedszkolny Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych

„Rodzinne kolędowanie”

11 stycznia w Ośrodku Kultury Sfinks na os. Górali 5 odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Rodzinnych Grup Kolędniczych „Rodzinne Kolędowanie”, (organizowany przez Przedszkole 107 „Słoneczne nutki”” we współpracy z Radą Dzielnicy XVIIII)), w którym, jak co roku, wzięły udział dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami oraz nauczycielkami. Zespół składający się z ośmiu rodzin (Liliana i Helenka M. z rodzicami., Emilka J. z mamą, Emilka P. z tatą, Gabrysia K. z mamą, Bartuś W. z siostrą Zuzią i mamą, Natalia i Maja M. z mamą., Olek K. z mamą i Maja Sz. z mamą) zaprezentował piosenkę „Świąteczny kulig”, do której słowa napisała pani Bożena prowadząca rytmikę w naszym przedszkolu. Wszystkie dziewczynki i mamy były przebrane za aniołki i anioły, a chłopcy i tatusiowie za Mikołaje. Występ uatrakcyjniła „gra na gitarze” małych Mikołajów.

Przegląd swoją obecnością zaszczycił m.in. przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII p. Stanisław Moryc. W nagrodę za występ wszystkie uczestniczące przedszkola otrzymały nagrody i tradycyjnie statuetki aniołów. Jak co roku przegląd przebiegał w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze, a wszyscy uczestnicy starali się jak najlepiej wystąpić i godnie zaprezentować swoje przedszkole. Występ przygotowały, i wystąpiły razem z dziećmi oraz rodzicami, nauczycielki Małgorzata Lewińska i Gertruda Zygmunt.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami i najbliższymi do wzięcia udziału w przyszłym roku, bo jeżeli ktoś „chociaż  raz nie spróbował to nie wie co traci…”.

Małgorzata Lewińska