„Mrówki” świętują „Dzień Babci i Dziadka”

11 stycznia w grupie IV „Mrówek” odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Z tej okazji wszystkie dzieci ubrały się odświętnie, przygotowały prezenty i nauczyły się pięknych wierszy, piosenek i tańców.
Każde dziecko powiedziało wiersz dla swoich babć i dziadków, a wiersze były bardzo współczesne i wesołe typu :”Nowoczesna babcia”, ”Kochany dziadek” „Tydzień z babcią” itp. i wywoływały uśmiech na twarzach najbliższych.
„Mrówki”, jako, że to starszaki, zaśpiewały cztery piosenki w tym m.in. „Najdroższy dziadku”, „Czacza dla babci i dziadka” czy „Świąteczny kulig”, a dodatkowo fragment piosenki rosyjskiej oraz zatańczyły „Taniec pasterzy” i „Taniec Aniołków”. Występ spotkał się z ogromnym aplauzem najbliższych i dzieci dostały zasłużone brawa.
Na koniec przedszkolaki wręczyły babciom i dziadkom portrety i laurki, które same własnoręcznie wykonały. Następnie wszyscy zasiedli do poczęstunku, który przygotowały mamy. Mamy w tym roku „zaszalały” i, mimo natłoku pracy i obowiązków, upiekły aż siedem przepysznych ciast, przyniosły cukierki i soki, za co im serdecznie dziękujemy. Ten dzień na długo zapadnie w sercach najbliższych, dzieci i nas nauczycieli.
Małgorzata Lewińska