„Mrówki” w klubie „Wersalik”

28 listopada dzieci z gr. IV „Mrówek” wystąpiły dla seniorów w klubie„Wersalik” Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta  z Koncertem Patriotycznym  z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedszkolaki zaśpiewały pięśni patriotyczne i harcerskie oraz wyrecytowały pięknie wiersze, z których dwa zostały specjalnie  napisane na tę okazję przez nauczycielki z naszego przedszkola. Na koniec przedszkolaki zatańczyły i zaśpiewały piosenkę „Krąg dziecięcych rąk”, która wyraziła ich marzenia, potrzeby  i radości. Seniorom został również zaprezentowany pokaz slajdów upamiętniający ojców niepodległości i najważniejszego bohatera tamtych czasów –Józefa Piłsudskiego.

Na widowni oprócz seniorów zasiedli rodzice i najbliżsi naszych dzieci. Wszystkim oglądającym występ bardzo się podobał i dzieci dostały zasłużone brawa. Bardzo cieszymy się iż nasze przedszkolaki tak aktywnie włączyły się w obchody 100-lecia niepodległości, bo jak mówi przysłowie „czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”.

Małgorzata Lewińska