Zwiedzanie „Murów obronnych i Barbakanu”

Zwiedzanie „Murów obronnych i Barbakanu”- grupa III „Pszczółki”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

We wtorek 22 maja odbyła się wycieczka, w czasie której dzieci zwiedziły Barbakan (zwany Rondlem), fortyfikację obronną, wzniesioną w latach 1498-1499, która obecnie jest oddziałem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Dzieci weszły również na mury obronne i do znajdującej się w nich neogotyckiej kaplicy. Podziwiały także  Bramę Floriańską, która wraz z Barbakanem i murami obronnymi należała kiedyś do fortyfikacji miasta. „Pszczółki”  dowiedziały się czyim patronem jest św. Florian. Którego postać znajduje się na bramie.

Po zwiedzaniu został urządzony mały piknik, na terenie Barbakanu, połączony z poczęstunkiem, w czasie którego dzieci dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

W trakcie zwiedzania zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. W opiece nad dziećmi pomagali rodzice: pani Agnieszka K. i Izabela Ł., którym serdecznie dziękuję. Wycieczka była bardzo udana i już szykujemy się na kolejne…

Małgorzata Lewińska