Warsztaty ekologiczne

W ramach edukacji ekologicznej prowadzonej przez MPO organizowane są zajęcia oraz warsztaty na terenie Centrum ekologicznego Barycz.

Dnia 17.05 dzieci z grupy II BIEDRONKI wybrały się, aby poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną.
Zajęcia rozpoczynają się w salce zaplecza biurowego, gdzie dzieci są wprowadzone do tematu segregacji śmieci. Podczas warsztatów przedszkolaki , za pomocą kolorowych tablic z przymocowanymi odpadami (np. opakowania, sprzęt elektryczny , akumulator itp.),  zapoznały się z drogą każdego z nich, zobaczyły materiały wykonane z recyklingu, jak również wszelkiego rodzaju półprodukty (płatki z PET, granulaty, włókna itp.).

Dzięki wycieczce każdy przedszkolak już wie, jak ważne segregowanie śmieci jest !

Katarzyna Kołodziej-Ścigalska