III Międzyprzedszkolny Konkurs Tańca „Roztańczone przedszkolaki”

24 kwietnia 12 dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w III Międzyprzedszkolnym Konkursie Tańca „Roztańczone przedszkolaki” organizowanym przez Samorządowe Przedszkole nr 19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9 w Krakowie.

Celem konkursu było rozwijanie zdolności rytmiczno-tanecznych, harmonii i piękna, uwrażliwianie dzieci na muzykę i taniec oraz popularyzowanie tańca wśród dzieci.

Tematem konkursu były „Tańce latynoamerykańskie”. Nasze dzieci zatańczyły pasodoble.

W konkursie wzięło udział 10 zespołów. Nasze dzieci z gr. III (Natalka M., Emilka J., Lilianka M., Karol S., Konrad M., Kacper P.) oraz z gr. IV (Justynka K., Ola R., Antosia K., Staś T., Grześ S., i Filip K.) zdobyły III miejsce. Konkurs przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie  otrzymały pamiątkowe medale.

W kolejnym roku znowu spróbujemy swoich sił …

Małgorzata Lewińska