Warsztaty w gr. III „Pszczółek”- „Kreatywne animacje”

29 listopada w grupie III odbyły się warsztaty, w czasie których pszczółki dowiedziały się, między innymi, jak wyczarować wulkan, który wybucha. Dzieci mogły sobie wybrać kolor lawy, która wypłynęła z wulkanu i zobaczyć jak ze znanych im produktów spożywczych może powstać coś fascynującego. Kolejnym ciekawym eksperymentem była masa galaktyczna, którą każde dziecko robiło indywidualnie widząc cały proces jej powstawania. Z tej masy dzieci mogły tworzyć dowolne kształty. Przedszkolakom bardzo się te warsztaty podobały, ponieważ małe dzieci są z natury ciekawe i lubią eksperymentować, a nauka poprzez zabawę i doświadczenie sprawia, ze dzieci stają się twórcze i kreatywne, zdobywają nowe umiejętności i wiedzę.