Z Bolkiem i Lolkiem na sportowo

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci z grupy IV „Mrówki” wzięły udział w projekcie sportowym organizowanym przez

:Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie

Współorganizator:  Samorządowe Przedszkole  nr 67 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie.

 

Cel projektu    :

  • poznanie przez dzieci i uczniów zasad i norm postępowania mających na celu dbałość o własne ciało i zdrowie,
  • kształcenie prozdrowotnych postaw w oparciu o wzorce osobowościowe polskich olimpijczyków,
  • rozwijanie sprawności fizycznej, wytrzymałości i dobrego samopoczucia
  • zwiększenie motywacji do dbania o własną aktywność fizyczną i zdrowie

Na początku projektu nawiązaliśmy kontakt z mistrzem sportu dr Grzegorzem Sudol.

Kolejnym krokiem było przeszkolenie dla nauczycieli „Jak rozwijać kulturę fizyczną u dzieci.”

Przedszkolaki regularnie od marca codziennie rano przed śniadaniem wykonywały ćwiczenia gimnastyczne do muzyki, rozpoczynając aktywnie dzień , również kochani rodzice zaopatrzyli dzieci w bidony, które wielokrotnie wciągu dnia były uzupełniane, aby jeszcze lepiej kontrolować ilość wypitej wody .

Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki  – Wiem co jem z  Bolkiem i Lolkiem, czyli przygotowanie przez przedszkolaki samodzielnych zdrowych kanapek, w każdy piątek dzieci samodzielnie przygotowują pyszne i zdrowe śniadania.

Dzieci z grupy Mrówki poznali dokonania Justyny Kowalczyk, wykonały plakat na jej temat , oraz zmierzyły się z dyscypliną sportu jaką jest narciarstwo. Następnie po raz kolejny spotkały się 2 krotnie  z Panem Grzegorzem, który przeprowadził zajęcia sportowe na sali oraz w ogrodzie przedszkolnym . Dzieci zmierzyły się z własnymi słabościami , poradziły sobie ze zmęczeniem i uczyły się radzić sobie z przegraną.

Smok czy smog jest nad Krakowem? Zielona, niebieska czy czarna ZIEMIA?.. Eksperymentuję z Bolkiem i Lolkiem. W Krakowie, miastem legendarnych królów, smog jest obecny. Jakość powietrza w Krakowie należy do najgorszych w całej Polsce. W mieście krąży opinia, że powietrze jest dobre, ale w dni o największym zanieczyszczeniu można nie tylko poczuć smog, ale także go zobaczyć.  Dlatego przedszkolaki same postanowiły sprawdzić jak wygląda smog ? Szukały pomysłów jak można się go pozbyć i regularnie monitorowały poziom smogu w przedszkolu informując wszystkich pracowników i przedszkolaki dzięki stworzeniu gazetki smogowej i codziennie sprawdzania normy powietrza.

Historia olimpad – sportowa rywalizacja fair play . Bolek i Lolek na olimpiadzie. Dzieci nauczyły się piosenki na Olimpiadę Przedszkolaków, poznały historię olimpiady , oglądały jak wyglądała olimpiada w poprzednich latach, zmierzyły się w konkurencjach olimpijskich , które poznały a na koniec same próbowały zaprojektować maskotkę na olimpiade. Przygotowując się do I Olimpiady Przedszkolaków, wykonaliśmy baner , który miał z daleka przedstawiać nasze przedszkole, wybraliśmy naszych przedstawicieli  do sztafety olimpijskiej i najważniejsze świetnie się bawiłyśmy podczas całej imprezy.

Chcemy powiedzieć , że za rok znów się spotkamy bo nie ważne czy się wygrywa czy przegrywa ważne jest , żeby walczyć do końca i się nie poddawać !

 

Koordynator :

Katarzyna Kołodziej-Ścigalska

 

 

 

Zapraszamy!