30.05.2023r. nasze przedszkolaki z grupy Pszczółki 🐝🐝🐝 wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Zatorlandu.
Na samym początku zwiedziliśmy Park Ruchomych Dinozaurów. 🦕🦖 Zobaczyliśmy ponad 100 dinozaurów, a wśród nich płaczącego Diplodokai chodzącego Triceratopsa. Groźnym rykiem pozdrowił nas król dinozaurów – Tyranozaurus Rex. Wychodzącąc z Parku Ruchomych Dinozaurów odwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, gdzie zobaczyliśmy między innymi części szkieletów, jaja dinozaurów, szkielet 9-cio metrowego Jangczuanozaura, trylobity, amonity i minerały.
Po odwiedzeniu Parku Dinozaurów udaliśmy się zielonym dinobusem, do Parku Mitologii na Wodzie. Park zlokalizowany jest na malowniczym stawie, sąsiadującym z Parkiem Ruchomych Dinozaurów. Odbyliśmy niezwykły rejs gondolą, w trakcie którego dzieci poznały, a dorośli przypomnieli sobie bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej. W czasie rejsu przez chwilę poczuliśmy się jak uczestnicy niezwykłych wydarzeń takich jak: wojna bogów z gigantami, podstęp trojański, czy wyprawa po złote runo.
Zwiedziliśmy również Park Owadów 🐜🦟🦗, gdzie spotykaliśmy i oglądaliśmy wielkie owady, owady ludzkich rozmiarów. Widzieliśmy m.in. wielką biedronkę, mrówkę, konika polnego, ruchomego karalucha i wiele innych ciekawych okazów. Kolejnym punktem naszego zwiedzania był „Dom do góry nogami” . Jakże wielkie było zdziwienie, gdy ujrzeliśmy wszystkie meble na suficie. Na koniec oczywiście nie omieszkaliśmy skorzystać z Lunaparku, gdzie nasi mali odkrywcy, mieli możliwość relaksu i dobrej zabawy korzystając min. z karuzeli, ścianki wspinaczkowej, zjeżdżalni i wielu innych atrakcji. Dzieci zmęczone, ale pełne wrażeń wróciły szczęśliwie do przedszkola. Wizyta w tym parku dostarczyła nam niezwykłych przeżyć! ☺️😍