„Mamo, tato wolę wodę!” – Grupa II Biedronki

„Mamo, tato wolę wodę!” ogólnopolski program

W ramach programu dzieci brały udział w cyklu zajęć, których głównym celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat właściwości wody, jej wpływu na życie i zdrowie człowieka.
Podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych został zrealizowany cykl zajęć dotyczący wody. Dzieci dowiedziały się co to jest woda i skąd pochodzi, jakie ma znaczenie dla ludzi, roślin i zwierząt oraz jakie ma zastosowanie w życiu codziennym. Wspólnie odkrywaliśmy właściwości wody poprzez zabawy badawcze.

Na pytanie „Do czego potrzebna jest woda?” dzieci odpowiedziały również w formie plastycznej.
Podsumowując należy podkreślić, że przeprowadzony program jest doskonałym przykładem kształtowania pro-zdrowotnych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. Poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności, dzieci zdobyły wiele cennych informacji, które będą mogły zastosować w praktyce. Dzieci poprzez praktyczne działania poszerzyły swoją wiedzę na temat roli wody, właściwego odżywania oraz aktywności fizycznej dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Program będzie kontynuowany w II semestrze.

Nauczyciele :

mgr Ewelina Ścigalska