Biedronki w Kopalni Soli w Bochni

Przedszkolaki z grupy Biedronki🐞🐞🐞 zwiedziły dziś kopalnię soli w Bochni. Zwiedzanie kopalni nasi mali turyści rozpoczęli od zjazdu windą na głębokość 212 metrów. Tuż po zjeździe, na dzieci czekała kolejka „KUBA”🚂, którą nasi mali turyści przemierzyli kilometrową trasę. Kolejka została tak nazwana na cześć ostatniego konia, który towarzyszył górnikom podczas pracy. Dzieci były bardzo zadowolone z tej atrakcji!
Kolejny etap dzieci przebyły pieszo. Za pomocą holograficznych, interaktywnych inscenizacji i przestrzennych słuchowisk pokazane zostały średniowieczne techniki wydobywcze, zwyczaje górnicze oraz inne aspekty z życia kopalni. Dzieci miały wrażenie, jakby praca górników w kopalni odbywała się tuż obok nich!
Po zabawie na podziemnym placu zabaw oraz posileniu się, udaliśmy się do kaplicy św. Kingi, gdzie dzieci poznały legendę o pierścieniu św. Kingi i odkryciu soli na bocheńskiej ziemi.
Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą!🚌 🚂😍😍