Grupa IV „Mrówki” – Szopki Krakowskie

Przedszkolaki z gr. IV „Mrówki ” w dniu 12.02.2019 r. wybrały się do Celestatu na ul.Lubicz 16 , aby podziwiać wystawę Szopek Krakowskich zorganizowaną przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa . Dzieci oglądały piękne szopki : duże, średnie, małe i miniaturowe. Wszystkie Szopki zachwyciły kunsztem i precyzją wykonania , a także pomysłowością twórców i wizją artystyczną, w której kontemplacja religijna spotyka się z miłością do Krakowa. Dzieci zwróciły uwagę, iż najczęściej wykorzystywane były w szopkach motywy Kościoła Mariackiego, Kaplicy Zygmuntowskiej na Wawelu, Barbakanu, Sukiennic oraz Bramy Floriańskiej. W tym roku, który jest bardzo ważny dla naszej ojczyzny ,tożsamość szopek podkreśliły symbole Krakowa i Polski takie jak: orzeł w koronie czy flaga biało – niebieska i biało – czerwona . Ale centralne miejsce w szopce zajmowała scena Bożego Narodzenia. Szopki bardzo podobały się dzieciom, a wrażeń i emocji nie było końca. Za rok znowu tu przyjedziemy .