Występy dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 37

26 listopada dzieci z gr. IV „Mrówek” wystąpiły dla uczniów klasy IIIa, ze Szkoły Podstawowej nr 37 w inscenizacji słowno-muzycznej połączonej z pokazem multimedialnym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i 100-lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego. Po wspólnym odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przedszkolaki wyrecytowały trzy wiersze i zaśpiewały kilka piosenek patriotyczno-harcerskich. W przerwach między występami „Mrówek” uczniowie obejrzeli pokaz slajdów, przedstawiający kilka faktów z historii Polski i historię harcerstwa w Polsce, przygotowany przez wychowawczynię „Mrówek”.
Wspólne Występy zaaranżowane zostały w konwencji spotkania przy ognisku. Uczniom klasy III występ bardzo się podobał i na pamiątkę ofiarowali przedszkolakom biało – czerwone serca, które sami wykonali.

Małgorzata Lewińska