Dzień Pluszowego Misia u „Mrówek” w gr. IV

„Dzień Pluszowego Misia u „Mrówek” w gr. IV”

25 listopada swoje święto obchodził jedyny i niepotarzalny przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś.

W związku z tym w grupie IV „Mrówek” odbyło się „Święto Pluszowego Misia”.

Wszystkie dzieci  w tym dniu przyniosły swoje ulubione pluszaki i oczywiście w większości były to misie, niektórzy przynieśli nawet po dwa. „Mrówki” dowiedziały się, że „Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku, a jej nazwa  pochodzi od zdrobnienia imienia prezydenta Stanów Zjednoczonych Teodora Roosvelta, który kazał uwolnić postrzelonego na polowaniu niedźwiadka.

Dzieci wzięły udział w różnych zabawach i tańcach z misiami oraz opowiedziały historie swoich maskotek i pluszaków. Dzieci, przy pomocy pani, wymieniały ulubione bajki bajki, których bohaterami jest miś np. „Kubuś Puchatek”, „Miś Padington” czy „Miś Uszatek”. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że misie to najfajniejsze maskotki do przytulania i do spania. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną malując farbami sylwety misiów i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

Małgorzata Lewińska