Koncert Patriotyczny 15.11.2018

Jednym z priorytetów jakim kieruje się nasze przedszkole jest wprowadzanie dzieci w świat tradycji narodowych i wychowanie w duchu patriotycznym. Staramy się wzbudzać w dzieciach uczucia patriotyczne, poczucie świadomości i więzi narodowej.

Od wielu lat tradycją w naszym przedszkolu jest organizowanie „Koncertu patriotycznego” z okazji „Święta Niepodległości”, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców i najbliższych naszych dzieci. W tym roku  koncert odbył się 15 listopada i był wyjątkowy, ponieważ miał na celu uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Był też inny niż poprzednie, ponieważ połączony został z obchodami 100. rocznicy utworzenia Związku Harcerstwa Polskiego. Naszymi gośćmi byli Harcerze, którzy czynnie włączyli się w naszą uroczystość i zaśpiewali kilka pięknych piosenek  jak np.”Szare szeregi”czy „Ballada rajdowa”. Koncert miał formę „spotkania przy ognisku” w czasie którego została pokazana prezentacja multimedialna zawierająca zarówno treści dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości jak i historię Harcerstwa Polskiego. Dzieci ze wszystkich grup zaśpiewały piosenki harcerskie i patriotyczne poczynając od „Płonie ognisko i szumią knieję” przez „Harcerską dolę”, „Pałacyk Michla „ aż do „Cieszymy się Polsko”. Dzieci z najstarszej grupy „Mrówek” wyrecytowały wiersze. Do udziału w tym szczególnym koncercie włączyli się również rodzice w osobie mam Mai i Bartusia, które przepięknie zaśpiewały „Szarą lilijkę”. Na zakończenie  harcerze razem z dziećmi i rodzicami zakończyli koncert śpiewając „Ogniska już dogasa blask”.

„Koncert patriotyczny” w wykonaniu dzieci i harcerzy bardzo spodobał się rodzicom i najbliższym, wszyscy otrzymali gromkie  brawa . Koncert przygotowały panie Małgorzata Lewińska i Ewelina Lisowicz. Dwa z wierszy zaprezentowanych w czasie uroczystości napisały na tę okazję panie Ania Mila i Małgorzata Lewińska.

Za rok zapraszamy serdecznie rodziców i najbliższych na kolejny koncert.