18.Wielka Parada Smoków – 03.06.18

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3 czerwca  nasze przedszkolaki z gr. III „Pszczółek” i gr. II „Biedronek” wraz z rodzicami wzięły udział w 18. Wielkiej Paradzie Smoków organizowanej przez Teatr Groteska. Konkurs miał charakter ogólnopolski. Warunkiem uczestnictwa  było wymyślenie i napisanie razem z dziećmi  opowiadania o smoku, narysowanie go, a następnie wykonanie.

Parada to artystyczne wydarzenie, które każdego roku gromadzi tysiące mieszkańców Krakowa i turystów z całego świata. Tematem przewodnim parady są smoki, ale co roku inne są inspiracje smoczych postaci. W tym roku za inspirację dla smoczych postaci, biorących udział w Paradzie, posłużył dziennik słynnego, włoskiego podróżnika Marco Polo (XIII–XIV w.) i przygody w nim zawarte m.in. w czasie podróży do Chin, Japonii oraz Indii. W tym roku w paradzie wzięło udział 36 smoków animowanych przez dzieci i rodziców. Nasz smok miał numer 11 i dzięki dużemu poczuciu humoru rodziców, a szczególnie taty Lilianki, był najweselszym ze wszystkich smoków. Miał na imię Konstanty. Obecnie „lata” w przedszkolnym holu i opiekuje się przedszkolakami.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyszli razem z dziećmi na paradę  i przyczynili się do udziału w tym barwnym wydarzeniu oraz pani Reni, dzięki której udało się stworzyć tak pięknego smoka.