„Koncert Pieśni Patriotycznych”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszego kraju. Po wieloletniej niewoli Polska w końcu odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny oraz wpajamy szacunek dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.

Dlatego też 13 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu jak co roku odbył się uroczysty „Koncert Pieśni Patriotycznych” na cześć Odzyskania Przez Polskę Niepodległości. Przedszkolaki z wszystkich grup od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Pod okiem swoich wychowawczyń doskonaliły śpiew, taniec i recytację wierszy, które następnie przedstawiły przed swoimi rodzicami i bliskimi. Koncert otworzył odśpiewany przez wszystkie przedszkolaki „Hymn Przedszkolny”. W trakcie trwania uroczystości można było usłyszeć między innymi takie utwory jak: „Płynie Wisła”, „Czerwone jabłuszko”, „Warszawskie dzieci”, „Dziewczyna z granatem”, „Katechizm polskiego dziecka”, „Słowa ojczyste”, „Piękna jest nasza ziemia” i wiele innych. Następnie wszyscy uroczyście odśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”, bez którego tak ważna uroczystość nie mogłaby się odbyć. Koncert zamknęło wspólne odśpiewanie przez przybyłych gości pieśni patriotycznych takich jak: „Rozkwitały pąki białych róż” i „Ojczyzno ma”.